Блумберг — США надішлють Україні наземні бомби Boeing із наведенням GPS

Нова ракета наземного базування з бомбовим наконечником, яка буде замовлена у Boeing Co., стане частиною останнього пакету озброєнь США для України, про який у п’ятницю буде оголошено Білим домом і Пентагоном, повідомили офіційні особи.

Пакет включатиме так звані «крилаті бомби» чи наземні бомби малого діаметра (GLSDB – Ground-Launched Small Diameter Bomb).

Гібридна зброя великої дальності поєднує в собі два перевірених пристрої: авіаційну бомбу малого діаметра з наведенням за допомогою супутників GPS, яка наразі широко використовується, і армійську ракету, яка вже знаходиться на озброєнні українських збройних сил.

Як і інше обладнання, надане США та союзниками, воно не буде розгорнуто в Україні найближчим часом: офіційний представник галузі сказав, що для перших поставок знадобиться приблизно дев’ять місяців після того, як ВПС укладуть контракт.

Читать далее «Блумберг — США надішлють Україні наземні бомби Boeing із наведенням GPS»

«Жадібність і дурість вбивають фраєра» — чому досі російсько-українська війна далека від завершення

Майже рік тому розпочата Путіним як спецоперація російсько-українська війна могла давно закінчитись миром

Якби на переговорах у Мінську навесні минулого року Москва виявила поступливість і компроміс до позиції Зеленського.

Якби тоді було знято шизофренічні вимоги про денацифікацію, якби російське керівництво задовольнилося б досягнутими результатами першого етапу війни.

Адже перші дзвіночки про те, що війна пішла не за планом, були чутні ще тоді, коли російські війська отримали завзятий опір під Києвом, коли загальмувалося їхнє просування на Миколаїв та Одесу, на Запоріжжя та Харків.

Однак відсутність зворотного зв’язку, спотворене уявлення про перебіг російсько-української війни, прорахунки в оцінці позицій Заходу призвели до того, що війна почала набувати все більш і більш в’язкого позиційного характеру.

Після втечі з Харківської області навіть сліпим та глухим стало зрозуміло, що т.зв. СВО давно переросло у повноцінну російсько-українську війну з невизначеними перспективами для РФ

Читать далее ««Жадібність і дурість вбивають фраєра» — чому досі російсько-українська війна далека від завершення»

Уранова броня для танків типу Абрамс

Давайте розберемося, що таке уранова броня для танків.

Давно минуло той час, коли броню для танків робили за принципом чим товщі тим краще.

Американський танк Абрамс із встановленими спереду башти захисними екранами з уранової броні.

Змагання пробивної спроможності протитанкової зброї та броні танка дійшло до межі коли стало зрозуміло що для того щоб нести броню відповідної товщини танку не вистачає ні потужності двигуна ні питомого тиску гусениць на грунт.

Танки в такому випадку або просто загрузли в ґрунт або взагалі не могли рушити з місця

Тоді конструктори танків почали вибірково бронювати танк — спереду ставити товсту броню, з боків тонше і найтоншу ззаду, звідки ймовірність атаки менша.

Однак і такий підхід до бронювання танків мав свою межу з тієї ж причини — протитанкові засоби розвивалися стрімко і товщина броні скоро стала більшою за розумну межу.

Тоді конструктори танків вирішили робити листкову броню, де кожен шар виконував свою окрему функцію.

Читать далее «Уранова броня для танків типу Абрамс»

Покаявся. Суд звільнив від кримінальної відповідальності «слугу» Гевка за недекларування майна на мільйони

Вищий антикорупційний суд звільнив від кримінальної відповідальності депутата Верховної Ради Володимира Гевка («Слуга народу»), який підозрювався у недекларуванні майна на 3,7 млн гривень.

Покаявся. Суд звільнив від кримінальної відповідальності «слугу» Гевка за недекларування майна на мільйони

1 лютого, колегія суддів Вищого антикорупційного суду задовольнила клопотання Гевка та звільнила його від кримінальної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366-2 КК України.

Читать далее «Покаявся. Суд звільнив від кримінальної відповідальності «слугу» Гевка за недекларування майна на мільйони»