Пентагон закупить для України установки Gepard на понад $118 млн

Американська компанія Global Military Products отримала від Міноборони США контракт на понад 118 млн доларів на купівлю та постачання зенітних самохідних установок Gepard для України.

Пентагон закупить для України установки Gepard на понад $118 млн

Про це, як пише «Європейська правда», йдеться у повідомленні Пентагону.

«Компанія Global Military Products Inc, Тампа, штат Флорида, отримала контракт на суму 118 375 740 доларів США з твердою фіксованою ціною на закупівлю і поставку 35-мм зенітно-ракетних комплексів Gepard», – йдеться у повідомленні.

Роботи будуть виконуватись в Аммані (Йорданія) з орієнтовною датою завершення 30 травня 2024 року.

Читать далее «Пентагон закупить для України установки Gepard на понад $118 млн»

Росіяни вичерпали свої можливості та б’ють по Києву протикорабельними ракетами

Російські пропагандисти вже другу добу смакують відео падіння поруч із будівлею ГУР МО України ракети, з подальшою детонацією.

Момент попадания ракеты в воду Киевской гавани рядом с Гаванским мостом, ведущим на Рыбальский остров, где расположена штаб-квартира ГУР Украины.

Цікаво те, що окупаційні ресурси, навіть не приховуючи, дійшли висновку про те, що контури ракети аж надто нагадують П-800 “Онікс”.

Якщо чесно, не можу з ними не погодитись. Ще вчора, проаналізувавши відео, я зробив висновок, що контури даної ракети не належать ні до 9М723/728 ОТРК “Іскандер-М”, ні до його аеробалістичної варіації “К”, ні до Х-101/55 або КРМБ “Калібр” та тим більше це не PAC-3 ЗРК “Patriot”, а ось, що до П-800… Але все ж таки були сумніви.

Читать далее «Росіяни вичерпали свої можливості та б’ють по Києву протикорабельними ракетами»

Монету з Криму, яку радянська влада забрала до Ермітажу, продали за рекордну ціну

На аукціоні Numismatica Ars Classica у Цюриху за рекордну ціну продали монету з Пантікапею –  грецької колонії, що розташовувалася на місці сучасної Керчі на східному узбережжі Криму.

Рідкісну монету із зображенням сатира радянська влада забрала до колекції Ермітажу, але згодом продала.

Монету продали анонімному покупцю за понад 4,8 млн фунтів стерлінгів. Ця сума встановила новий рекорд для античних монет, проданих на аукціонах, повідомляє The Art Newspaper.

На аверсі монети, яку викарбували у 4 столітті до нашої ери, зображено голову сатира, а на реверсі – грифона зі списом у пащі.

Читать далее «Монету з Криму, яку радянська влада забрала до Ермітажу, продали за рекордну ціну»

Таганрог — українське місто яке штучно відокремили від України

За даними перепису Донбасу за січень-лютий 1923 р., по Таганрозькому окрузі українського населення було 77%, російського – 18%, інших національностей – 5%.

Порівняння цих даних із даними Всеросійського перепису за 1897 р. показує, що за період у 26 років (1897-1923 рр.) українське населення зросло на 24 %, інших національностей — на 4 %, а російське населення зменшилося на 28 %.

Отже, і, незважаючи на те, що протягом цього 26-річного періоду Таганрозький округ був штучно відокремлений Царським урядом від Катеринославщини (України) та приєднаний до колишньої Області Війська Донського, Таганрозький округ тяжів до України, а не до Росії, і відбувалася природна , всупереч урядовим заходам, українізація Таганрозького округу

Історично — Таганрог лише деяких станицях заселявся російськими козаками; корінним населенням є нащадки запорозьких козаків.

Читать далее «Таганрог — українське місто яке штучно відокремили від України»