Уранова броня для танків типу Абрамс

Давайте розберемося, що таке уранова броня для танків.

Давно минуло той час, коли броню для танків робили за принципом чим товщі тим краще.

Американський танк Абрамс із встановленими спереду башти захисними екранами з уранової броні.

Змагання пробивної спроможності протитанкової зброї та броні танка дійшло до межі коли стало зрозуміло що для того щоб нести броню відповідної товщини танку не вистачає ні потужності двигуна ні питомого тиску гусениць на грунт.

Танки в такому випадку або просто загрузли в ґрунт або взагалі не могли рушити з місця

Тоді конструктори танків почали вибірково бронювати танк — спереду ставити товсту броню, з боків тонше і найтоншу ззаду, звідки ймовірність атаки менша.

Однак і такий підхід до бронювання танків мав свою межу з тієї ж причини — протитанкові засоби розвивалися стрімко і товщина броні скоро стала більшою за розумну межу.

Тоді конструктори танків вирішили робити листкову броню, де кожен шар виконував свою окрему функцію.

Таким чином ми і підійшли до створення найсучаснішої броні для танка – уранової броні.

Це коли один із шарів танкового пирога для броні стали робити із збідненого урану.

Збіднений уран це в принципі відходи виробництва урану для ядерної зброї або палива для ядерних електростанція, урану з якого вичленували необхідний ядерникам і військовим радіоактивний ізотоп урану U-235 і у вигляді відходів залишився інший, марний нерадіоактивний ізотоп урану U-238

Причому в природному урані радіоактивного ізотопу U-235 менше 1%, а ось нерадіоактивний та умовний марний ізотоп U-238 становить 99%.

Ось із цього відходу виробництва ядерної зброї та начинки для атомних енергетичних реакторів американці вирішили робити один із шарів танкової броні.

Результат перевершив усі очікування — уранова танкова броня покращила свої властивості майже вдвічі, майже вдвічі краще уранова броня тримала обстріл протитанковими снарядами.

Американці відразу засекретили технологію виробництва уранової броні для танків.

Адже крім отримання шару урану у складі броні було дуже важливо визначити порядок чергування шарів сталі, урану, композиту, алюмінію, титану та інших допоміжних шарів.

Щоб не втратити під час російсько-української війни технологію виробництва танків з урановою бронею США заборонили постачання Абрамсів з урановою бронею для України

Війна штука така — там можна втратити на полі бою навіть такий потужний танк, як Абрамс. Який може стати чудовим подарунком для військових технологів Китаю, Ірану чи Росії.

Сама по собі уранова броня не панацея на полях війни, проте втрата технології виробництва її вкрай чутлива для військової промисловості США.

Оскільки урановий шар броні зроблений з нерадіоактивного ізтопу, то побоюватися радіації або опромінення екіпаж немає жодних підстав.

Уранова броня не небезпечніша за гранітну пам’ятку в плані радіоактивного випромінювання.

Танки, і зокрема американські Абрамси, це складна капсула для екіпажу з танковою гарматою, де кожен шар, кожен технологічний прийом розрахований на підвищення живучості танка на полі битви, а уранова броня — це лише один елемент захисту танка від зовнішнього впливу противника.