Блумберг — США надішлють Україні наземні бомби Boeing із наведенням GPS

Нова ракета наземного базування з бомбовим наконечником, яка буде замовлена у Boeing Co., стане частиною останнього пакету озброєнь США для України, про який у п’ятницю буде оголошено Білим домом і Пентагоном, повідомили офіційні особи.

Пакет включатиме так звані «крилаті бомби» чи наземні бомби малого діаметра (GLSDB – Ground-Launched Small Diameter Bomb).

Гібридна зброя великої дальності поєднує в собі два перевірених пристрої: авіаційну бомбу малого діаметра з наведенням за допомогою супутників GPS, яка наразі широко використовується, і армійську ракету, яка вже знаходиться на озброєнні українських збройних сил.

Як і інше обладнання, надане США та союзниками, воно не буде розгорнуто в Україні найближчим часом: офіційний представник галузі сказав, що для перших поставок знадобиться приблизно дев’ять місяців після того, як ВПС укладуть контракт.

Фінансування високоточних ракет надійде з 1,75 мільярда доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці України, про яку очікується оголошення в п’ятницю.

За словами одного з офіційних осіб, який, як і інші, побажав залишатися невідомим напередодні оголошення про зброю, спочатку на зброю Boeing буде виділено не більше 200 мільйонів доларів.